جزئیات وبلاگ

image

چاپ روی شیشه

امروزه چاپ بر روی شیشه در صنعت دکوراسیون و تبلیغات از جمله  پرکاربردترین و محبوبترین روش های تبلیغاتی است که از آن بیشتر برای جذابیت ظاهری و یا امور تبلیغاتی استفاده می کنند .  مجموعه چاپ صنعتی ایساتیس قابلیت چاپ روی شیشه را در روش های مختلف با استفاده از دستگاه تمام اتوماتیک و پرسنل کار آزموده ، در نهایت کیفیت دارد . این دسته از مواد به علت نفوذپذیری بسیار کم در گروه چاپهای سخت قرار می گیرند. چاپ روی قطعات شیشه ای مستلزم این است که مراحلی را بر روی آن انجام دهیم تا قطعه آماده چاپ گردد. چربی گیری و تمیز کردن قطعه ، استفاده از رنگهای دو جزئی ، و در نهایت کوره کردن آنها بعد از چاپ  میتواند مارا در داشتن چاپ صنعتی مناسب یاری کند .

اما جدای از سخت بودن چاپ روی شیشه ، این نوع چاپ صنعتی زیبایی های خاص خودش را هم دارد .زیبایی هایی که باعث شده این نوع چاپ صنعتی این روزها در میان طراحان دکوراسیون هم طرفداران خاص خودش را پیدا کند. چاپ بر روی شیشه شامل چاپ روی شیشه ی عطر ، چاپ روی شیشه های تجهیزات خاص پزشکی و حتی چاپ روی ظروف خاص می باشد که طراحی و نوع چاپ بر روی آن به سلیقه ی خاص مخاطب بستگی دارد .

اما در چاپ روی شیشه اینکه شیشه چه کیفیتی دارد ، چند میلی متر است ، کاربردش چیست ، مقاومتش چقدر است و … همه موارد است که حساسیت چاپ روی شیشه را بالا می برد . مجموعه چاپ صنعتی ایساتیس در چاپ بر روی شیشه ، علاوه بر استفاده از دستگاه های به روز و تمام اتوماتیک و پرسنل ماهر و کار آزموده ، از رنگ هایی استفاده می کند که مقاومت بالایی در برابر سایش ،گرما و سرما ، تابش نور ، رنگ پریدگی و دیگر عوامل محیطی داشته و این موارد تاثیر بسیار زیادی در ماندگاری چاپ شما عزیزان دارد.

انتخاب روش مناسب برای چاپ روی شیشه

همان طور که گفته شد روش های مختلفی برای چاپ روی شیشه وجود دارد که باید با توجه سایز قطعه ، جنس ، انحنای موجود در آن،نوع رنگ استفاده شده ، نوع چاپ  و … توسط نیرو های متخصص انجام شود .  این مجموعه قابلیت چاپ روی هر نوع ظرف شیشه ای مانند لیوان ، لوازم آرایشی ، بطری های شیشه ای، ظروف آزمایشگاهی (بشر ، بالون و … ) ، انواع شیشه های آمپول ، انواع مجسمه و وسایل تزیینی شیشه ای و … را خواهد داشت . توجه داشته باشید که طراحی یکی از مراحل مهم در چاپ بر روی شیشه است که باید توسط طراحان صنعتی و با استفاده از نرم افزار های گرافیکی قدرتمند انجام شود .

چاپ روی شیشه های تجهیزات خاص پزشکی

 

رنگ هایی که برای چاپ روی شیشه استفاده می شوند تنوع بسیار زیادی دارند و باید مناسبترین رنگ با توجه به ضخامت، جنس شیشه ، روش چاپ  و حتی نوع طراحی انتخاب شود تا چاپ با بهترین کیفیت و ماندگاری انجام گیرد. به دلیل تنوع در شکل و حالت قطعات شیشه ای و سایز های متنوع در این قطعات  باید در زمان انجام چاپ  برای محصول شما فیکسچر ساخته شود تا قطعه روی میز کار تابت قرار گیرد و تمام چاپ ها با نهایت دقت در یک نقطه خاص و به صورت یکدست و یکپارچه قرار بگیرند.

فرآیند طراحی ، ساخت شابلون و کلیشه ، ساخت فیکسچر و … از جمله خدماتی است که چاپ صنعتی ایساتیس با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت به شما عزیزان ارائه می دهد.

چاپ تامپو روی شیشه

یکی از روش هایی که برای چاپ ر وی شیشه وجود دارد ، چاپ تامپو می باشد که با استفاده از پد های سیلیکونی  و توسط نیرو های ماهر چاپ صنعتی ایساتیس انجام می گیرد . با این روش شما خواهید توانست کوچکترین چاپ ها در هر نقطه از قطعه خود را انجام دهید.همانطور که گفته شد در این روش چاپ از پدهای سیلیکونی استفاده خواهد شد که این پدها وسیله انتقال رنگ یا چاپ از منبع رنگ ( یا به عبارت دیگر از روی کلیشه ) بر روی قطعه می باشند.

این پدها  به سه دسته کلی  تقسیم می شوند :

پد های نرم : برای قطعات نازک و ظریف مورد استفاده قرار می گیرد تا حین چاپ قطعه آسیب نبیند. از این پد ها برای قطعاتی که دارای انحنای زیاد یا خاصی هستند نیز بسیار استفاده خواهد شد.

پد های معمولی : این نوع پد بیشترین کاربرد را دارد  و معمولا قابلیت استفاده روی بیشتر قطعات را دارد .

پد های سخت : این پد ها بیشتر برای چاپ روی قطعاتی انجام می شود که امکان خرابی و پاره شدن پد وجود خواهد داشت .مانند قطعات نوک تیز که امکان دارد به دلیل چاپ و تماس پد با سطح تیز کار ، پد پاره بشود یا دچار ترک خوردگی گردد. این امر باعث ایجاد خطا در چاپ و خراب شدن طرح چاپ شده بر روی قطعه و پایین آمدن کیفیت چاپ می گردد.

توجه داشته باشید برای چاپ های دو رنگ و چاپ هایی که از ترکیبات رنگ مختلف برخوردار هستند از روش های تثبیت رنگ و خشک کردن رنگ مناسب استفاده شود تا بعد از هر مرحله چاپ ، رنگ ها با هم تداخل پیدا نکنند.

چاپ سیلک روی شیشه

یکی دیگر از روش های چاپ روی قطعات شیشه ای چاپ سیلک اسکرین می باشد . این نوع چاپ با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک دوار انجام می گیرد .به صورتی که قطعه با استفاده از فیکسچر ثابت نگه داشته شده و با چرخش قطعه ، چاپ روی آن انجام خواهد شد. پس از انتقال رنگ روی شیشه قطعه درون خشک کن های حرارتی و یا دستگاه تثبیت رنگ یووی  قرار گرفته تا دوام و ماندگاری چاپ ها افزایش یابد و به سرعت پس از اتمام عملیات چاپ ، درون بسته بندی قرار می گیرند تا از وارد شدن آسیب به قطعه و چاپ بر روی آن جلوگیری شود .  در دستگاه های سیلک برای چاپ بر روی شیشه باید از شابلون استفاده شود تا بتوانیم رنگ و چاپ را در یک مرحله بر روی قطعه منتقل کنیم.

 

چاپ ترانسفر روی شیشه

دستگاه ترانسفر نیز قابلیت چاپ روی شیشه را دارد . این نوع چاپ به صورتی است که چاپ مورد نظر شما با استفاده از حرارت و فشار روی قطعه شما قرار می گیرد . به همین دلیل است که به این نوع چاپ ، چاپ حرارتی نیز می گویند . در ابتدا طرح  با استفاده از پرینت های جوهر افشان روی کاغذ های مخصوص چاپ خواهد شد . طرح مورد نظر باید به صورت cmyk طراحی شود . طراحی این چاپ نیز باید به صورت معکوس انجام شود به دلیل این که حین چاپ تصویر مورد نظر بر می گردد  و طرح مورد نظر تان چاپ خواهد شد . شما عزیزان می تواند از تمامی اطلاعات محصول خود مانند نام برند ، طریقه مصرف ، لوگو و … برای چاپ روی محصول استفاده نمایید .

چاپ روی شیشه که یکی از روش تبلیغاتی محسوب می شود می تواند در افزایش فروش محصولات شما موثر باشد ؛ به این صورت که مصرف کننده حین استفاده از محصول برند چاپ روی آن را مشاهده نموده و به خاطر می سپارد . به همین دلیل در زمان خرید مجدد محصول برند شما برای فرد یادآوری خواهد شد . همچنین شیشه در حالت ساده ، خام و بدون چاپ هیچ گونه جذابیتی نداشته و ممکن است مصرف کننده از خرید آن محصول صرف نظر خواهد کرد .

یکی از مواردی که چاپ روی آن اهمیت زیادی دارد چاپ روی شیشه ی لوازم آرایشی می باشد . تجربه ثابت کرده است ، بانوان حین خرید لوازم آرایشی به ظاهر محصول دقت زیادی می کنند و در صورتی که محصول ظاهر مناسبی داشته باشد ،  ظاهر آن را دلیل بر کیفیت بالای لوازم آرایشی می دانند . در صورتی که شیشه ی لوازم آرایشی از ظاهر مناسبی برخوردار نباشد می تواند تاثیر زیادی در فروش و محبوبیت آن محصول داشته باشد .

چاپ طلاکوب روی شیشه یکی دیگر از روش های چاپ صنعتی می باشد که در دو روش سرد و گرم انجام می شود . استفاده از چاپ طلاکوب بیشتر در قرن نوزدهم طرفدار داشته و در رنگ ها و شکل های مختلف انجام می شود . در این روش چاپ از فویل های مخصوص در ضخامت های مختلف استفاده شده است .  روش گرم  چاپ طلاکوب روی شیشه با اعمال فشار و حرارت فویل های طلا بر روی قطعه منتقل خواهد شد .  اما روش سرد این نوع چاپ به صورتی است که طرح مورد نظر شما با استفاده از چسب های مخصوص روی قطعه قرار گرفته می شود . سپس ورق طلا روی قطعه چسبیده می شود و در نتیجه قسمت های دارای چسب جدا شده و روی شیشه قرار می گیرد .  به این روش چاپ طلاکوب روی محصولات شما انجام می شود .